Vybíráme podlahové krytiny – jaká vinylová podlaha se hodí do kuchyně?

Při vybavování nové kuchyně (případně při rekonstrukci té staré) je samozřejmě hodně důležité její vybavení, jako jsou spotřebiče (chladnička, mraznička, mikrovlnná trouba, sporák, fritovací hrnec aj.), kuchyňská linka, stůl, židle a další nezbytné vybavení. U zařizování kuchyně bychom ale neměli zapomínat i na volbu vhodného druhu podlahové krytiny. Podle názoru odborníků jsou nejvhodnějším řešením vinylové podlahy, jež mají pro tento typ místnosti optimální vlastnosti.

Vinylové podlahy do kuchyně  - Moduleo

Vinylové podlahy jsou do kuchyně ideální

Podlahy z vinylu jsou do kuchyňského prostředí opravdu tou nejlepší volbou. Důvodů je hned několik, tím zásadním argumentem je především její voděodolnost. Vinylová podlaha je tak vhodná i do jiných prostorů se zvýšenou vlhkostí, kromě kuchyně ji lze umístit např. do koupelny.

Dalšími důvody, proč dát do kuchyně přednost právě podlahám z vinylu, jsou jejich tichost a pružnost, kvalita povrchu, možnost výběru z pestré palety různých vzorů a barev a v neposlední řadě také snadná údržba, což jistě ocení většina lidí, starajících se o úklid. Za zmínku stojí také jejich vysoká odolnost, teplotní propustnost, antistatické vlastnosti nebo zdravotní nezávadnost.

Vinylové podlahy do kuchyně - Fatra RS Click

Jsou do kuchyně vhodnější role nebo dílce?

Pokud se rozhodnete pro vinylové podlahy do kuchyně, čeká Vás ještě jedna důležitá otázka – koupit raději vinylové role nebo dílce? V případě kuchyně jsou vhodné obě varianty a nedá se jednoznačně říct, že by některý typ byl méně vhodný. Můžete použít kterýkoliv druh, zásadní rozdíl je především v pokládce, ale tu byste měli nechat na profesionálech. Pokládka vinylové podlahy je úkolem spíše pro zkušené osoby a jednoznačně proto doporučujeme svěřit tuto práci školeným podlahářům. Jen tak budete mít jistotu, že Vaše nová podlaha bude nainstalována zcela bez chyb a nebudete ji muset v krátké době znovu předělávat. Jinak obecně lze říct, že si lidé oblíbili zejména plovoucí vinylové podlahy v dílcích.Vyberete-li si plovoucí variantu, sledujte, zda má voděodolný zámkový spoj.

Vinylové podlahy do kuchyně - Fatra RS Click

V jakém obchodě se nejlepší vinylové podlahy do kuchyně dají sehnat?

Kamenných prodejen i internetových obchodů, zaměřených na různé typy podlah, působí v Česku více. Některé z nich nabízejí zboží špičkové kvality, u jiných se můžeme setkat i s produkty, které naopak dostatečnou kvalitu nemají. Sázkou na jistotu je např. společnost Plancher, která se specializuje na prodej těch nejlepších podlahových krytin a dveří. V jejím sortimentu naleznete nejen vinylové podlahy do kuchyně, ale i další druhy podlah, další důležitou součástí jejich nabídky jsou pak interiérové a vstupní dveře.  Pokud jde o konkrétní výrobce podlah, v nabídce společnosti Plancher jsou např. produkty značek Conceptline, Gerflor, Moduleo nebo Fatra. Veškeré podrobné informace, včetně kompletního sortimentu zboží, najdete na jejich internetových stránkách na adrese www.plancher.cz, po předchozí telefonické domluvě můžete navštívit i kamennou provozovnu v Praze 9.

Vinylové podlahy do kuchyně - Vepo

Vinylové podlahy do kuchyně - Fatra

Vinylové podlahy do kuchyně - Fatra

Vinylové podlahy do kuchyně - Gerflor

Vinylové podlahy do kuchyně - Moduleo

Vinylové podlahy do kuchyně - Wineo