Okamžitě horká, okamžitě studená - To jsou nové indukční varné desky SIEMENS s funkcí power Indukce

Indukční sporáky obecně představují pro své uživatele značné usnadnění práce v kuchyni. Ke všem jejich výhodám, které spočívají v rychlosti přivedení pokrmu k varu, vysoké účinnosti a nízké energetické spotřebě, přidávají indukční varné desky Siemens ještě další pozitiva.

Tím největším je funkce powerIndukce. Ta způsobuje, že teplo, potřebné k ohřevu dna nádobí, produkuje měděná cívka pouze na místa, kde je skutečně potřeba. Tedy právě na dna pánví a hrnců, nacházejících se na indukční desce. S tím se pojí i další výhoda, která je praktického charakteru a pojí se s údržbou desky. Tím, že není při vaření rozpálená celá plocha desky, nedochází k připálení ve chvíli, kdy na desku něco vylijete, nebo vám pokrm z hrnce tzv. vyběhne. Vyrobené teplo zároveň zmizí ihned po vypnutí desky, nedochází tak ke zbytečnému plýtvání energií.

Indukční varné desky Siemens jsou zároveň nositeli flexibilního způsobu vaření. Při přípravě pokrmů můžete totiž umisťovat pánve a hrnce kamkoliv na jejich povrch bez toho, aniž byste pro to měli předem vyznačené zóny. Unikátní je také funkce flexIndukce, která zajišťuje možnost kombinovat více obdélníkových varných zón do jedné velké.

Indukční varné desky Siemens - power Indukce

Vařte prakticky a flexibilně

Siemens dále nabízí také řešení, které se na první pohled může jevit jako „kočkopes“. Ve skutečnosti se však jedná o velmi chytrou a především praktickou variantu sporáku.

Hovoříme zde o varných deskách Domino, které umožňují na svůj povrch libovolně nakombinovat indukci, sklokeramickou desku a plynový hořák. Vše na jedné jediné ploše. Každý z těchto způsobů má totiž své plusy a hodí se k jiným účelům a kulinářským technikám.

Jde tak o ideální volbu pro náročné a v kuchyni dlouhou dobu pobývající kuchaře.

Mezi jednotlivými varnými zónami se nacházejí spojovací pásky, takže i z designového hlediska se jedná o příjemný doplněk do vaší kuchyně.

Indukční varné desky Siemens - power Indukce

Pokud byste o nové indukční varné desky SIEMENS měli zájem, doporučujeme se poptat u českého prodejce elektrospořebičů, u společnosti ETD Trhové Dušníky. Jedná se o rodinný podnik s tradicí již od roku 1995. Nabízí kompletní sortiment domácích a kuchyňských spotřebičů (volně-stojí a vestavné spotřebiče) a audio-video techniky. V roce 2009 navíc otevřeli kuchyňské studio zn. Schüller (kuchyně Ballerina a Nobilia). E-shop této společnosti najdete na adrese www.etd.cz.