Když kvalitní vestavné spotřebiče, tak jedině od ETD elektro

Při výběru nové kuchyně je podstatnou součástí rozhodování i volba kvalitních elektrospotřebičů. V posledních letech jsou trendem vestavné spotřebiče, které jsou zabudované do jednotlivých skříněk a kromě skvělých užitných vlastností vyzdvihují i krásu celého kuchyňského kompletu. Jaké kvalitní vestavné spotřebiče si pro svou kuchyňskou linku můžete pořídit?

Vestavné spotřebiče v kuchyni

Vestavné trouby

První kritérium pro výběr té nejlepší vestavné trouby je častost jejího využití. Od té se totiž odvíjí vhodná velikost, která uspokojí potřeby vaší domácnosti – svobodnému mladému muži, který se stravuje nejčastěji v restauracích a doma si občas uvaří vajíčka, pohodlně vystačí malá trouba. Naopak čtyřčlenná rodina, která často zve příbuzné a přátele na domácí oběd nebo večeři, ocení troubu prostornější a multifunkční.

Také se budete muset rozhodnout, zda chcete vestavnou troubu elektrickou či plynovou. V současné době jsou v nabídce v drtivé převaze elektrické trouby, milovníci pečení na plynu mají ale také možnost volit mezi několika rozdílnými produkty.

Vestavné trouby dále dělíme na:

 • klasické pečicí trouby – trouby s klasickým rozměrem, obdobně velké jako trouby v samostatně stojících sporácích,
 • kompaktní pečicí trouby – s obvyklou výškou 45 cm, vhodné pro zabudování do vyšší skříňky kuchyňské linky,
 • parní trouby – umožňující zdravější přípravu pokrmů v páře,
 • kombinované parní trouby – spojující například vaření v páře a gril nebo horkovzdušné pečení.

Vestavné trouby

Vestavné mikrovlnné trouby

Vestavné mikrovlnné trouby – podobně jako samostatně stojící – nabízejí řadu funkcí. Samozřejmostí je mikrovlnný ohřev s různými úrovněmi výkonu a rozmrazování. Některé trouby ale dokážou mnohem víc – umí zapékat, grilovat nebo vařit v páře. Nerezové mikrovlnky mívají speciální úpravu proti otiskům prstů, díky které je snazší udržet troubu na povrchu čistou. Součástí vestavné mikrovlnné trouby může být i nerezový rámeček.

Vestavné mikrovlnné trouby

Varné desky

I když pečicí a mikrovlnné trouby mají široké spektrum funkcí a některé z nich částečně zvládají i vaření, jen málokterý kuchař či kuchařka se obejde bez varné desky. Je jedním ze základních vestavných spotřebičů, který najde uplatnění i v té nejmenší kuchyni.

Varné desky se dělí na:

 • indukční varné desky – fungují na principu elektromagnetické indukce, která při kontaktu s kovovým hrncem ohřeje nádobu. Jejich výhodou je nízká spotřeba elektrické energie, rychlý ohřev a bezpečnost – deska zahřívá pouze kovy a nehrozí tak, že se při vaření spálíte
 • plynové varné desky – klasický způsob vaření v českých domácnostech, plyn je i přes širokou nabídku jiných typů varných desek a sporáků stále nejoblíbenější. Plynové desky jsou navíc oproti ostatním finančně méně náročné
 • sklokeramické desky – jsou nástupcem elektrických desek. Sálající teplo ze sklokeramické plotýnky ohřívá nádobu

Varné desky

Odsavače par

Odsavač par se kromě užitečného pomocníka, který v kuchyni odstraňuje pachy z vaření, stává i designovým doplňkem. Může dokonce být i výrazným estetickým prvkem, který dolaďuje krásu celé kuchyňské linky. Odsavače se vyrábějí v různých barvách – klasicky nerezové, ale také bílé nebo černé v kombinaci se sklem.

Rozdělujeme je na:

 • komínové odsavače par – klasický typ, umísťují se mezi skříňky nad varnou desku či sporák. Vzhledově jsou podobné komínu u krbu, odtud vznikl i jejich název
 • ostrůvkové odsavače par – samostatně přidělané na strop. Jsou vhodné k instalaci nad varné ostrůvky, které stojí v prostoru. Většinou jsou to krásné designové kousky, které dodají kuchyni punc jedinečnosti
 • výsuvné odsavače par – velebí praktičnost. Jsou uschované ve skříňce a vytahují se pouze v případě potřeby. Jejich cena bývá příznivá
 • Závěsné - podskříňkové odsavače par – opět klasický typ, jsou připevněné k horní skříňce kuchyňské linky

Odsavače par

Vestavné myčky nádobí

Myčky nádobí v českých kuchyních už také zdomácněly. Jsou jedním z typů vestavných spotřebičů, při jejichž výběru hraje hlavní roli počet členů domácnosti. Podle něj se pak rozhodujeme mezi myčkou se šíří 45 cm pro menší rodiny nebo 60 cm pro rodiny velké. Důležitá je opět energetická třída myčky, programy a hlasitost při mytí. Vestavné myčky nádobí se vyrábějí se dvěma druhy ovládacích panelů – první typ má skryté ovládání, které je zabudované v horní liště dvířek, druhý typ se kontroluje pomocí viditelného panelu na přední liště myčky.

Vestavné myčky nádobí

Vestavné chladničky a mrazničky

Vestavné chladničky a mrazničky vybírejte dle velikosti, energetické třídy a celkového objemu. Podstatné pro vás může být i rozestavení polic v chladničce nebo umístění mrazničky. Vestavné chladničky mohou být kombinované s mrazákem, samostatné, stejně tak se nabízejí i samostatné vestavné mrazničky. Jejich velkou výhodou je nižší hlučnost oproti samostatně stojícím spotřebičům. Díky tomu, že jsou zabudované do samostatného boxu vyrobeného na míru, jsou výrazně tišší než klasické chladničky.

Vestavné chladničky a mrazničky

Nahřívací zásuvky

Nahřívací zásuvky jsou příjemnou novinkou usnadňující práci v kuchyni. Jak již název napovídá, primárně slouží k nahřívání nádobí a udržení optimální teploty jídel. Dokáží ale mnohem více – umí rozmrazovat, pomáhají při kynutí těsta a zvládnou i pečení masa. Ohřevné zásuvky bývají konstruovány pro 6 sad nádobí a unesou hmotnost až do 25 kilogramů.

Nahřívací zásuvky

Vestavné kávovary

Vestavné kávovary mají oproti volně stojícím velkou výhodu v tom, že poskytují výraznou úsporu místa. Kávovary nebývají nejmenší a je nutné jim dopřát dostatečný prostor na kuchyňské lince. S vestavným kávovarem tato potíž odpadá. Milovníci kávy ale především ocení lahodnou chuť jejich oblíbeného nápoje – vestavné kávovary automaticky namelou čerstvou kávu pro každý šálek a nabízí i jedinečnou možnost nastavení hrubosti mletí kávových zrn. 

Vestavné kávovary

Vestavné pračky a sušičky prádla

Pračka je jedním ze základních domácích spotřebičů. Pro většinu domácností představuje nutnou součást vybavení bytu či domu. Při jejím výběru bychom měli být pečliví a dobře promyslet, jaká kritéria jsou pro nás rozhodující. U vestavných praček a sušiček prádla jsou s ohledem na individuální potřeby každé rodiny důležité následující parametry – energetická třída, objem, hlučnost a množství a druhy programů.

Vestavná pračka

Sety vestavných spotřebičů

Sety vestavných spotřebičů jsou vhodné pro ty, kdo si nechtějí lámat hlavu s výběrem jednotlivých součástí kuchyňského elektro vybavení. Sety jsou složeny z trouby a rozdílného typu varné desky:

 • vestavná trouba a indukční deska
 • vestavná trouba a plynová deska
 • vestavná trouba a sklokeramická deska

Sety spotřebičů - trouba a plynová deska

Výrobci vestavných spotřebičů

Na trhu je celá řada produktů od více či méně známých výrobců vestavných spotřebičů. Patří mezi ně vestavné spotřebiče Whirlpool, Bosch, Siemens, Miele, Beko, Mora, Gorenje, Bauknecht nebo Teka. Široká nabídka zaručuje možnost výběru podle individuálních požadavků zákazníků. Navíc je obvykle možné volit výrobky v několika cenových hladinách.