Co by měly splňovat všechny kvalitní vestavné spotřebiče?

Jasným kritériem při výběru je energetická třída – čím je vyšší, tím méně elektrické energie spotřebič ke svému provozu potřebuje. Na trhu jsou spotřebiče s energetickou třídou A+++, ty, ve srovnání s výrobky kategorie A, mohou ušetřit až polovinu nákladů na elektrickou energii.

Zaměřte se také na velikost trouby, chladničky, mrazáku, pračky nebo myčky. Musí samozřejmě správně zapadnout do připravené skříně, ale zároveň by vestavné spotřebiče měly splňovat potřeby vaší rodiny. Pro čtyřčlennou domácnost jsou vhodné myčky o objemu minimálně 60 litrů, lednice s chladicí částí o objemu 240 litrů a zhruba 80 litrový mrazák. Pračka by pak měla pojmout aspoň 6 kg prádla.

Pozornost věnujte i hlučnosti jednotlivých vestavných spotřebičů. Síla hluku, kterou produkuje chladnička, pračka nebo myčka, je důležitým posuzovacím kritériem především tam, kde je kuchyně spojená s obývacím pokojem. Hlučné spotřebiče by mohly rušit obyvatele domácnosti při rozhovorech, čtení nebo večerním sledování televize.

Nezapomeňte na finální vzhled kuchyňské linky. Můžete kombinovat vestavné spotřebiče různých značek podle svých osobních preferencí, ale například barva by měla být u všech stejná. I když budou spotřebiče zabudované do skříněk, budou vidět minimálně jejich panely. Jejich barva pak může být klasicky bílá nebo nerezová, výjimečné už ale není ani použití netradiční měděné, temně černé nebo zářivě červené.

Vestavné spotřebiče v kuchyni

Výrobci vestavných spotřebičů

Na trhu je celá řada produktů od více či méně známých výrobců vestavných spotřebičů. Patří mezi ně vestavné spotřebiče Whirlpool, Bosch, Siemens, Miele, Beko, Mora, Gorenje, Bauknecht nebo Teka. Široká nabídka zaručuje možnost výběru podle individuálních požadavků zákazníků. Navíc je obvykle možné volit výrobky v několika cenových hladinách.

Vestavné spotřebiče v kuchyni