6 tipů, jak vybírat domácí a kuchyňské spotřebiče

Ke spokojenému bydlení přispívá mimo jiného také výbava. Vhodně zvolené přístroje a spotřebiče se významně podílejí na bezproblémovém chodu domácnosti. Každá kuchyň, aby byla kompletní, potřebuje disponovat tím nejlepším a nejpraktičtějším vybavením. Co by to bylo za kuchařku bez vařečky a mixéru? Poradíme vám s výběrem těch správných vlastností přístrojů a spotřebičů do vaší kuchyně. Na co se tedy zaměřit při jejich výběru?

Kuchyně Ballerina

1. Čím tišší, tím lepší

Možná si řeknete, decibel sem, decibel tam – na tom nesejde. Ale sejde, a jak! V dnešní době je velkým hitem propojování kuchyně s obývací částí, které zahrnuje jídelnu, televizi a třeba rohový gauč. Pro správný odpočinek v těchto místech vašeho obydlí je třeba eliminovat jakékoli rušivé elementy na minimum, a mezi ně patří i hluk vycházející z kuchyně.

Tady mixér, tam mikrovlnná trouba, tu zas myčka na nádobí – hluk, hluk a samý hluk. A přitom se stačí podívat už v obchodě na lístek u daného spotřebiče a zjistit, jak velký hluk může vydat. Takový elektrospotřebič, který vám vyrovnanou a komfortní atmosféru naruší řinčením a vibrováním, by měl být hned vyškrtnut z možných adeptů.

Na první pohled se zdá – čím tišší spotřebič, tím lépe. To je sice pravda, avšak srovnávat je lze jen v rámci dané skupiny, ne všechny mezi sebou. Decibel je logaritmická veličina a nárůst hluku o 3 dB znamená zdvojnásobení objemu hluku. Při nárůstu o 10 dB je hluk desetinásobný, ale při nárůstu o 20 dB není dvacetinásobný, ale už je téměř stonásobný. Pozor si také dejte na to, že rozdíl mezi 20 dB a 40 dB je mnohem menší, než rozdíl mezi 60 dB a 80 dB.

Pokud je například hluk o několik decibelů nad limitem, působí tato informace na první pohled mylným dojmem, že jde jen o mírné překročení.

Pro představu jsme pro vás vybrali pár příkladů tichých elektrospotřebičů:

Vysavače - obvykle zatěžují hlukem okolo 80 decibelů, při výběru proto zohledněte i hlučnost a volte tišší varianty, které vydají až o deset decibelů méně.

Myčky nádobí - hluk může klesnout až pod 45 decibelů. Hlučnost spotřebiče snížíte i vestavbou do nábytku, takový spotřebič je pak ještě tišší.

Chladničky a mrazničky – hlučnost chladničky/mrazničky se pohybuje okolo 50 dB. Seženete ale i chladničky/mrazničky s hlučností až o 15 dB méně.

Pračky - hlučnost se dnes nejčastěji pohybuje kolem 55 decibelů při praní, ale u některých je to i více než 60 decibelů. Při odstřeďování je hlučnost vyšší, obvykle 70 až 80 decibelů.

Hlučnost elektrospotřebičů se může násobit, pokud nestojí dobře na všech nožkách. Zdánlivý hluk ovlivňuje i prostředí, v němž je spotřebič umístěný (tlumicí prvky: záclony, závěsy, koberce, akustické podhledy, akustická podložka na zem apod.).

2. Na velikosti záleží

Velikost kuchyňského přístroje se v první řadě odvíjí od potřeb domácnosti. Každý individuální jedinec má své nároky, které již ve dvojici rostou, a v případě, že se brzy plánujete rozrůst, měli byste přemýšlet i nad budoucností. Častější používání a doplňování (v případě chladících přístrojů) vede ke zbytečným ztrátám energie, která není zrovna nejlevnější. Proto byste se měli držet těmito tipy:

  • Chladnička: 1 osoba využije cca 50–70 litrů objemu
  • Mrazák: 1 osoba využije cca 20 litrů objemu
  • Myčka: šíře 60 cm vystačí jednomu až třem lidem, tři a více - šíře nad 60 cm
  • Pračka: domácnost s více než třemi lidmi potřebuje objem alespoň na 6 kg prádla
  • Trouba: 50 až 80 l (přiměřeně 70l pro rodinu o 4 členech, v případě nižší frekvence využití stačí menší objemová jednotka, např. 60 l – v které úplně v pohodě můžete péct na třech plechách, ale umístíte do ní i větší pekáč s husou.
  • Mikrovlnná trouba: 14 - 40 l, opět zde záleží na počtu obyvatel domácnosti a na frekvenci využití přístroje. Před pořízením si změřte průměr vašeho nádobí, aby se vám do mikrovlnné trouby vešlo
  • Digestoř (odsavač par): v malých domácnostech (např. v bytě panelového domu) stačí odsavač o výkonu 200 m3/h, větší domácnosti by však měli volit výkon 700 m3/h a vyšší

3. Kdo šetří má za tři

Na výběr máte ze tří základních tříd. Kategorie A+ je základ – spokojí se s ní každý nenáročný uživatel, ale hluku se příliš dobře nevyhne. A++ je o něco lepší, a umí šetřit energii až o 10% než kategorie A+. Ovšem nejvíce energie, a to až třetinu, vám ušetří spotřebiče s označením kategorie A+++. Taková investice se opravdu vyplatí.

A o šetření energie toho ví dost nejen trouba či sporák, ale i jednodušší spotřebiče, jako jsou vysavač či konvice na vaření. I malé přístroje toho umí ušetřit velmi hodně.

4. Praktické a vzhledné zabudování

Každá hospodyňka potřebuje mít ve svých věcech systém, a v kuchyni tomu není jinak. Vestavné spotřebiče mohou usnadnit manipulaci s přístroji a orientaci v prostoru. Navíc lze dvířka doladit ke zbytku nábytků a celkový vzhled a design tak zůstane neporušen. Dnes už není pravidlem, že varná deska musí být umístěna nad troubou. V uspořádání si dělá každý systém sám, a záleží jen na tom, jak si vše nastaví. Bonusem je, že nevzhledné spotřebiče můžete zakrýt dvířky, a náhodného návštěvníka třeba ani nenapadne, že se může jednat o drtič odpadu nebo sušičku.

5. Nezapomeňte na zdravé vaření

Zajímejte se také o to, jakým způsobem spotřebič zachází s potravinami či zda je vybaven nějakou funkcí pozitivně ovlivňující zdraví. Osvědčenou kvalitou jsou moderní parní trouby, které vaše jídlo připraví pomocí páry, čímž v potravinách a jídle zachovávají vitamíny a další živiny v co největší možné míře. Dnešní fritézy dokážou využít méně oleje, než by se zdálo, no a také moderní ledničky nejsou vůbec k zahození. Udržují pokrmy čerstvé až o několik dní déle.

6. Kompletní sety spotřebičů

Úplně nejlepším rozhodnutím by pro vás mohlo být zvolit si kompletní set kuchyňských spotřebičů nebo rovnou kuchyňský set. Samotné přístroje jsou často přizpůsobeny osobním požadavkům uživatele a bývá lehké ovládat je a manipulovat s nimi. Cena je v drtivé většině případů velmi příznivá a celkový jednotný vzhled vás určitě nezklame.