5 tipů na luxusní rozkládací jídelní stůl z masivu pro vaši vysněnou kuchyň

Vybrat jídelní stůl, to není jen tak. Jedná se o prvek, který je pro kuchyň nebo jídelnu zcela zásadní. Obvykle se u něho schází celá rodina a někdy dokonce i návštěvy. Proto musí splňovat celou řadu důležitých kritérií. V ideálním případě by navíc měl skvěle vypadat a vydržet po dlouhou dobu.

Jak je zřejmé, vybrat správný jídelní stůl je poměrně oříšek. Někdy je však vybírání ještě složitější, protože má člověk pouze omezené prostory. V takovém případě musí volit kompromis mezi velikostí a funkčností stolu. Naštěstí je na trhu také výrobek, který se skvěle hodí do menších prostor a nabízí adekvátní pohodlí při stolování. Tušíte, o čem píšeme? Správně, máme na mysli rozkládací jídelní stůl, který nezabere moc místa, ale dá se rozložit a pohodlně se u něho nají slušný počet lidí.

Rozkládací stoly vyrábí více firem, ale v tomto článku chceme představit několik vybraných rozkládacích jídelních stolů z masivu od české společnosti Rott design. Jedná se o menší rodinnou firmu, která na trh dodává své jedinečné jídelní stoly, které projektovali odborní designéři za pomoci architektů, kteří dbali na veškeré funkční prvky. Zkrátka, stoly od této společnosti jsou doslova uměleckými díly a navíc splňují všechny praktické nároky, jaké jen klient může mít. Stačí si vybrat ten pravý jídelní stůl, který bude přímo pasovat do vaší kuchyně.

Masivní jídelní stůl Rott

Luxusní a velmi zručně zpracované masivní stoly z českých dílen

Společnost Rott design spoléhá na kvalitní materiály, proto pracuje výhradně s poctivým dřevem. Veškeré jídelní stoly jsou z masivu, proto jsou krásné na pohled, dlouho vydrží a navíc působí luxusním dojmem. Dřevo je materiál, který se používá stovky let, takže se jedná o prověřený materiál, ze kterého je možné vyrobit opravdové skvosty. Nehledě na to, že koupí nábytku z masivu získáte do svého interiéru kousek přírody.

Veškeré dřevo, které je použito k výrobě jídelních stolů Rott, pochází z plně obnovitelných zdrojů (stromy mají certifikát PEFC), takže se nikdo nemusí bát, že by svou koupí ohrožoval přírodu. Jednotlivé stromy pochází ze Severní Ameriky, Itálie, Německa a samozřejmě také České republiky.

Je vhodné také zmínit, že jídelní stoly Rott se vyrábí ze třech druhů dřevin. O jaké se jedná? Je to dub, buk a ořech. Přičemž dub je k dostání ve variantě „čistý“, nebo „divoký“. Obdobně se používá také buk - „čistý“ a „jádrový“.

Právě dub a buk je navíc možné bělit a mořit, tím lze dosáhnout poměrně velkého množství barevných odstínů. Naopak jídelní stoly z ořechu jsou dodávané pouze v jeho přírodní barvě. Přesto i v tomto případě má zákazník na výběr. U řady WoodArt si může vybrat, jestli chce dekor amerického, nebo evropského ořechu.

Protože jsou stoly Rott opravdu skvostnými výrobky, je možné využít i více specifických služeb k tomu, aby byl váš stůl dokonalým uměleckým dílem. Je možné využít možnosti vycínování suků u stolů z divokého dubu. Pokud si to zákazník přeje, mohou kresby dřeva na sebe navazovat, takže celý stůl vypadá, jako kdyby byl vyroben z jednoho kusu dřeva. K některým stolům je také možné dokoupit dekorační box, případně využít prosklení pro větší vzdušnost.

Vypsat všechny vychytávky, které společnost Rott design nabízí, by bylo trochu zdlouhavé, proto je lepší se speciálním přáním kontaktovat přímo výrobce, nebo někoho na pobočce. Umí toho vážně hodně, takže mohou uskutečnit téměř jakékoliv přání.

Každopádně vybrat si můžete i z běžných stolů, které jsou na trhu k dostání. Figurují mezi nimi klasické čtvercové, obdélníkové i kulaté jídelní stoly. Samozřejmostí jsou také varianty s rozkládacím systémem, které uspoří spoustu cenného místa. V nabídce je celá řada provedení, dřevin, speciálních úprav a rozměrů, takže stačí vybírat.

V případě, že jste milovníci originálů, pak se vám budou zamlouvat také masivní stoly z kolekce WoodArt, u kterých je možné upravit mnoho parametrů podle vašich představ. Stoly se vyrábí z již částečně hotových surových desek, které se mohou doladit podle vašich přání.

Masivní jídelní stůl Anna

Na první pohled se jedná o velmi jednoduchý, ale vkusný masivní stůl, který nese označení Anna. Jedná se o stůl, který rozhodně nezklame, protože je vyroben opravdu poctivě. Základem je masivní vrchní deska, ke které jsou ze spodu v rozích přichyceny nohy pomocí silných kovových plátů. Přičemž jsou kovové pláty zafrézovány do desky stolu. Jinými slovy, je to stůl, který toho vydrží opravdu hodně. Stůl je možné rozšířit pomocí nástavné či výsuvné desky, která může být opatřena žulovým plátem pro odkládání horkých nádob.

Masivní jídelní stůl Anna

Antigua

Konstrukce masivního stolu Antigua vychází z desky s menšími luby, které jsou mírně zapuštěny pod deskou stolu a ideálně tak ukrývají případný rozkládací systém, který je u tohoto modelu na velmi vysoké technické i estetické úrovni. Důmyslná konstrukce umožňuje, že noha stolu Antigue je na jeho konci v případě že je složený, ale i když je rozložený. Deska je navíc napojena na takzvané nožní mosty. Díky tomu není na stole poznat, kde je uschován rozkládací systém.

Antigua

Kulatý masivní stůl Elli

Elegantní kulatý masivní stůl Elli toho skrývá více, než je na první pohled vidět. Sice se tváří, že se jedná o stůl s tenčí deskou, ale je to pouze klam, který je utvořen tím, že má stolová deska sraženou hranu.

Stůl Elli má centrální nohu s otevřenou konstrukcí. Tento skvost je možné zvětšit pomocí jedné (60 cm), nebo dvou (2x50 cm) nástavných desek do středu kruhu. Tím pádem je možné z nenápadného kulatého stolu získat mohutný oválný stůl, který má délku až 240 cm a šířku 140 cm. Nutno podotknout, že konstrukce je tak důmyslná, že v rozích nepřekáží nohy, a proto se ke stolu vejde ještě více hostů.

Kulatý masivní stůl Elli

Jídelní stůl Hanna

Skvělý vzhled stolu Hanna pomáhá navodit netradiční řešení, při kterém jsou léta napříč desky. Vychytávek je však více. Například zakulacená hrana stolu umožňuje pohodlné opření po vyčerpávajícím obědu, večeři, nebo párty. Celkový design je opravdu povedený a v moderním duchu.

Mnohé potěší také řešení výsuvných systémů, které umožňují to, že nohy stolu odjíždí spolu s rozkládacími deskami. Rozložením tedy nevznikne nevzhledný hybrid, ale krásný stůl vyvedený do posledního detailu, na kterém by nikdo nepoznal, že je rozkládací. Potěší také velmi snadná manipulace s rozkládacím systémem, takže si s rozložením poradí každý.

Rozkládací jídelní stůl Hanna je navíc opravdu pevný, takže se u něho nemusí bát jíst ani pořádní chlapi, kteří se o stůl občas trochu silněji opřou.

Jídelní stůl Hanna

Kolekce WoodArt

Kolekce WoodArt je jedinečným počinem společnosti Rott design. K výrobě jídelních stolů této modelové řady využívá dřevo ze stromů evropských dubů (dub letní, dub zimní), evropských ořešáků i tmavších ořešáků ze severní Ameriky. U každého stolu této kolekce si může klient vybrat rozměr, dřevinu, povrchovou úpravu a mnoho dalších detailů, kterými je možné konkrétní stůl vyšperkovat. Co si však vybrat nemůžete, je kresba na desce stolu, protože se jedná o přírodní materiál a o tomto parametru rozhoduje pouze příroda.

Rott design se však snaží vyjít všem maximálně vstříc, proto si může každý zákazník vybrat z nabídky již hotových desek, u kterých si každý může vybrat, jaké drobné nedokonalosti přírody se mu líbí. Líbí se vám konkrétní suk uprostřed stolu? Boule na hraně? Nebo specifická prasklina, která stůl odlišuje od ostatních? Můžete si takovou desku vybrat a truhláři následně upraví délku. Mohou vyhovět i dalším požadavkům, na kterých se domluvíte.

Pokud víte, co chcete, pak stoly Rott budou správnou volbou, protože si můžete celou řadu parametrů zvolit sami. Chcete desku dubovou, nebo ořechovou? Dáváte přednost rozkládacím variantám jídelních stolů, nebo chcete raději tradiční masivní jídelní stůl, u kterého se bude ráda scházet celá rodina? Záleží zkrátka pouze na vás a vašich představách.

Kolekce WoodArt

Kolekce WoodArt